„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 
Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie “Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

 Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Kontrast:
Czcionka:
A-
A+
  • Wizyty diagnostyczne w sołectwach

    Partnerstwo dla Krajny i Pałuk realizuje cykl wizyt diagnostycznych w sołectwach na terenie powiatu nakielskiego. Wizyty diagnostyczne mają na celu ocenę potencjału danej wsi na utworzenie wioski tematycznej i są elementem realizowanego projektu współpracy: „Wioski tematyczne sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i promocję regionu”.

    Czytaj więcej
  • Zwycięzcy XIX Konkursu Kulinarnego

    1 grudnia w Kcyni odbył się XIX Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w trzech smakowitych kategoriach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zaangażowania w pielęgnowanie rodzimych tradycji.

    Czytaj więcej
  • Garść wiedzy o Krajnie i Pałukach

    Tradycje kulinarne, zwyczaje związane z porami roku, domowe ozdoby oraz stroje regionalne to tylko część tematów poruszona podczas wykładu "Piękno Krajny i Pałuk w kulturze ludowej, tradycji i obrzędach" wygłoszonego przez p. Wiesławę Gruchałę podczas finału XIX Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego.

    Czytaj więcej
  • Ufunduj z nami stypendia – daj młodym szansę na sukces!

    Dziś Partnerstwo dla Krajny i Pałuk uruchomiło świąteczno-noworoczną zbiórkę publiczną na portalu zrzutka.pl – „daj młodym szansę na sukces”. Zbiórka służy zgromadzeniu funduszy dla nowych stypendystów Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Do każdej zebranej w ten sposób złotówki Partnerstwo dokłada drugą złotówkę.

    Czytaj więcej

BIURO STOWARZYSZENIA "PARTNERSTWO DLA KRAJNY I PAŁUK"

Biuro LGD czynne:
8:00 - 16:00 poniedziałek, środa, czwartek
8:00 - 17:00 wtorek
8:00 - 15:00 piątek

KONTAKT Z BIUREM:
e-mail: biuro@rlks.naklo.pl

kom. 607 822 024 - Dyrektor Biura LGD
kom. 607 822 019 - Główni specjaliści
kom. 577 753 019 - Specjalista ds. animacji i współpracy
tel. (52) 524 64 34

 

 

Podczas posiedzenia 27 października 2015 r. Kapituła Funduszu Stypendialnego, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” od 2008 r., przyznała stypendia na rok szkolny 2015/2016 utalentowanym młodym ludziom z terenu powiatu nakielskiego. Stypendia przyznane zostały, zgodnie z Regulaminem Programu, 6 kandydatom (spośród 11) za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz za działalność społeczno-kulturalną.

Decyzją kapituły tegorocznymi stypendystami Programu „Młody Talent Krajny i Pałuk” zostali:

 

Piotr Tomaszewski – uczeń Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach. Piotr osiąga wysokie wyniki w nauce, jest laureatem konkursu historycznego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. Ponadto w czasie wolnym udziela się społecznie, jest wolontariuszem Fundacji „Salus-Homini”.

 

Agata Stachowiak – uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Tańczy od 6-go roku życia. W 2014 r. zajęła I miejsce na Festiwalu Tańca o Puchar Pomorza i Kujaw w kategorii solo jazz i solo modern oraz II miejsce w kategorii duet jazz. W 2015 r. Agata brała udział w popularnym programie tanecznym You Can Dance, dotarła do etapu półfinałowego, niestety poważna kontuzja wykluczyła ją z dalszej rywalizacji. Aktualnie swoją pasję Agata rozwija pod okiem Piotra Jagielskiego.

 

Amelia Małysz – uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W 2015 r. podczas VIII Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2015” zdobyła stypendium Fundacji Balet. Ponadto Amelia występowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Jest aktywnym członkiem Towarzystwa Kultury Ludowej „Doman” działającego w Ślesinie.

 

Adam Masalski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z fizyki i matematyki oraz Powiatowego Konkursy Matematycznego.

 

Jakub Drychta – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Posiada szerokie zainteresowania artystyczne. W czerwcu 2015 roku zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Świat za sto lat” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Morskiej w Gdyni. W sierpniu 2015 r. prezentował swoje prace malarskie w Elbe-Elster (Niemcy). Interesuje się również ekonomią. Należał do grupy osób, która w 2014 r. uzyskała tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo.

 

Róża Siemion – uczennica Zespołu Szkół w Samostrzelu. Róża ma bardzo dobre wyniki w nauce, bierze czynny udział w życiu szkoły. Jest uzdolniona artystycznie. Swoje zdolności chętnie wykorzystuje podczas akcji charytatywnych, festynów czy targów. Zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Zielone Płuca Ziemi”.

 

 

Tegoroczne stypendia współfinansowane są przez Fundację im. Stefana Batorego z Warszawy w ramach programu dotacyjnego „Równe Szanse”.

 

 

Odwiedź także

Współpracujemy z

Szukaj

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 
Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie “Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

 Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Wskaźnikiem osiągnięcia celu operacji jest finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzezone.